В науковій літературі були опубліковані результати двох нових епідеміологічних досліджень щодо ризику шлуночкової аритмії і раптової серцевої смерті і можливого зв'язку з застосуванням домперидону . MHRA (Агентство з регулювання обігу лікарських засобів та продукції медичного призначення Великобританії) повідомляє про оновлення інформації для препаратів , до складу яких входить домперидон .

У 2010 році в науковій літературі були опубліковані результати двох нових епідеміологічних досліджень щодо ризику шлуночкової аритмії і раптової серцевої смерті і можливого зв'язку з застосуванням домперидону . Дослідниками було зроблено висновок , що є деякі докази , які підтверджують, що саме у високих дозах ( більше 30 мг / добу) або у пацієнтів старше 60 років прийом домперидону може бути асоційований з підвищеним ризиком розвитку тяжкої шлуночкової аритмії і раптової серцевої смерті.

У зв'язку з цим:

  • Домперидон слід використовувати у дорослих і дітей у мінімальній ефективній дозі ;
  • Пацієнтам слід рекомендувати звертатися за невідкладною медичною допомогою , якщо такі симптоми , як свідомість або тахіаритмія з'являються під час лікування;
  • Слід уникати прийому домперидону у пацієнтів , які одночасно приймають ЛЗ , про які відомо , що вони спричиняють подовження інтервалу QT ( наприклад кетоконазол , еритроміцин ) ;
  • Необхідно дотримуватися особливої ​​обережності при застосуванні домперидону у пацієнтів із збільшеним інтервалом QT , зі значними електролітними порушеннями , при застійної серцевої недостатності.