У Центр моніторингу побічних реакцій ( ЦМПР ) Нової Зеландії продовжують надходити повідомлення про розвиток гострих ниркових захворювань , в першу чергу інтерстиціального нефриту , у зв'язку з використанням інгібіторів протонного насоса ( ІСН) . У Центр моніторингу побічних реакцій ( ЦМПР ) Нової Зеландії продовжують надходити повідомлення про розвиток гострих ниркових захворювань , в першу чергу інтерстиціального нефриту , у зв'язку з використанням інгібіторів протонного насоса ( ІСН) .

Станом на 30 червня 2011 року, в ЦМПР надійшло в цілому 65 повідомлень про розвиток інтерстиціального нефриту , з них 62 - при прийомі омепразолу , 3 - пантопразолу . Обмежене використання лансопразолу та езомепразолу в Новій Зеландії може пояснити відсутність звітів для цих ІСН .

Гострий інтерстиціальний нефрит може проявлятися такими симптомами , як лихоманка , висип , еозинофілія , нездужання , міалгія , артралгія , втрата ваги , зміни сечі , в т.ч. гематурія , високий АТ . У деяких випадках симптоми можуть також імітувати васкуліт .
У пацієнтів з симптомами, що вказують на інтерстиціальний нефрит , залученість ІСН повинна бути розглянута поряд з іншими факторами ризику (застосування бета - лактамів , НПЗЗ , сульфаніламідів , діуретиків , наявність інфекції , а також захворювань імунної системи , пухлини).
Остаточний діагноз « інтерстиціальний нефрит » може бути підтверджений при нирковій біопсії. При підозрі на інтерстиціальний нефрит необхідний мікроскопічний аналіз сечі і оцінка ниркової функції . У випадках лікарсько - індукованого інтерстиціального нефриту прийом препарату повинен бути негайно припинений і призначено відповідне лікування .