Європейське медичне агентство (EMЕA) інформує, що Комітет з лікарських препаратів для людини (CHMP) прийшов до висновку про те, що рідкісні нетипові переломи стегнової кістки є клас-ефектом бифосфонатов. Європейське медичне агентство (EMЕA) інформує, що Комітет з лікарських препаратів для людини (CHMP) прийшов до висновку про те, що рідкісні нетипові переломи стегнової кістки є клас-ефектом бифосфонатов.

Клас бифосфонатов складають наступні ЛЗ: Алендронової кислота, клодронова кислота, етідроновая кислота, ібандронова кислота, нерідроновая кислота, памідронова кислота, ризедронату, тілудроновая кислота і золедронова кислота.
CHMP підтвердив, що переваги бифосфонатов в лікуванні і профілактиці захворювань, пов'язаних з пошкодженням кісткової тканини, переважують ризик, але попередження про ризик атипових переломів стегнової кістки має бути додане інформацію про призначення для всіх біфосфонатсодержащіх лікарських засобів в Європейському Союзі.

Атипові переломи стегнової кістки виникають рідко. Однак при лікуванні остеопорозу біфосфонати слід регулярно розглядати питання про необхідність продовження лікування, особливо після п'яти або більше років використання бифосфонатов.