Міністерство охорони здоров'я Канади проінформувало фахівців у галузі охорони здоров'я та пацієнтів про оновлення рекомендацій, що стосуються застосування клопідогрелю в поєднанні з ІПН . Нові дані показують , що , хоча ІПН взаємодіють з клопідогрелем , різні препарати цієї групи знижують його ефективність в різному ступені. Не всі інгібітори протонного насоса ( ІПН ) знижують ефективність клопідогрелю в однаковій мірі.

Міністерство охорони здоров'я Канади проінформувало фахівців у галузі охорони здоров'я та пацієнтів про оновлення рекомендацій, що стосуються застосування клопідогрелю в поєднанні з ІПН . Нові дані показують , що , хоча ІПН взаємодіють з клопідогрелем , різні препарати цієї групи знижують його ефективність в різному ступені.

У 2009 році в інструкцію із застосування клопідогрелю була внесена інформація про те , що використання цього ЛЗ спільно з ІПН не рекомендується, тому ІПН знижують ефект клопідогрелу (запобігання тромбоутворення ) .

Нові дослідження показали , що хоча різні ІПН і взаємодіють з клопідогрелем , але не однаковою мірою . Деякі з них роблять сильний вплив на ефективність клопідогрелю , в той час як інші - ні.

Нові рекомендації щодо використання ІПН при прийомі клопідогрелу :

  • Слід уникати прийому ІПН , про які відомо , що вони сильно або помірно зменшують ефективність клопідогрелю , наприклад омепразол ;
  • При необхідності призначення ІПН пацієнтові , який приймає клопідогрель , слід розглянути ІПН , які взаємодіють з ним не так сильно , наприклад пантопразол .

Пацієнти, які приймають клопідогрель , повинні продовжувати приймати його , як зазначено , обговоривши з лікарем будь-які виникаючі питання або сумніви щодо лікування. Є альтернативні препарати , крім ІПН , які можна використовувати при лікуванні виразки шлунка і печії.