ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

НОКСПРЕЙ

(NOXPREY)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: оксиметазолін;

1 мл розчину містить 0,5 мг оксиметазоліну гідрохлориду;

допоміжні речовини: левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію гідрофосфат  та/або натрію дигідрофосфат, динатрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, пропіленгліколь, вода очищена.

Лікарська форма. Спрей назальний.

Безбарвна або злегка жовтувата прозора рідина зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження  виробників.

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна».

21027, Україна, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.

Тел.: + 38(0432)52-30-36.

АТ «Лабораторіос Алкала Фарма ».

Шосе М-300, Км 29,920, Алкала де Енарес. 28802, Мадрид, Іспанія.

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики. Код АТС R01А А05.

Фармакологічні властивості. Нокспрей – α-адреноміметик, похідне імідазолу, відноситься до групи місцевих судинозвужувальних засобів. При введенні в порожнину носа препарат звужує артеріоли слизової оболонки носової порожнини, внаслідок чого зменшується набряк, гіперемія, ексудація, відновлюється носове дихання, зменшуються виділення з носа. Нокспрей зменшує набряклість слизової оболонки навколо отвору євстахієвої труби, покращуючи дренаж при євстахіїті та середньому отиті. Ефірні масла, що входять до складу препарату, сприяють усуненню відчуття подразнення слизової оболонки носа, захищають її від надмірного висихання. Локальне звуження судин слизової оболонки носа і придаткових пазух виникає через                   5-10 хвилин після упорскування Нокспрею в порожнину носа і триває протягом 10-12 годин.

Показання для застосування. Гострий риніт алергічної та інфекційно-запальної етіології, синусити, закладеність носа та утруднення носового дихання при застудних захворюваннях, євстахіїт, середній отит. Для полегшення проведення риноскопії та інших маніпуляцій у носовій порожнині.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; атрофічний риніт; підвищений внутрішньоочний тиск, особливо при закритокутовій глаукомі; феохромоцитома; тяжкі форми серцево-судинних захворювань (артеріальна гіпертензія, стенокардія); метаболічні порушення (гіпертиреоз, цукровий діабет); дитячий вік до 6 років. Протипоказане одночасне застосування інгібіторів моноамінооксидази та інших препаратів, які сприяють підвищенню артеріального тиску.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Кінчик насадки флакона вводять у кожен носовий хід і різко натискають один раз на флакон. Під час упорскування повітря втягується носом. Не слід відхиляти голову назад і перевертати флакон при упорскуванні Нокспрею. Для попередження поширення інфекції не слід користуватися одним флаконом кільком особам. Тривалість застосування препарату не повинна перевищувати 7 діб.

Особливі застереження. Слід уникати довготривалого застосування та передозування препарату. Довготривале застосування протинабрякових засобів для носа може призводити до послаблення їх дії. Зловживання цими засобами може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Під час вагітності та годування груддю застосовування препарату можливе у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. У рекомендованих дозах препарат не впливає на швидкість психомоторних реакцій.

Діти. Нокспрей застосовують  дітям від 6 років.

Спосіб застосування та дози. Дітям віком від 6 до 12 років застосовують по 1 упорскуванню в кожен носовий хід 2 рази на добу, дітям віком від 12 років та дорослим – по 1-2 упорскування в кожен носовий хід 2 рази на добу. Тривалість застосування не має перевищувати 7 діб.

Передозування. При значному передозуванні або при випадковому застосуванні внутрішньо можуть виникати такі симптоми: міоз, нудота, блювання, ціаноз, гіпертермія, тахікардія, аритмія, судинна недостатність, артеріальна гіпертензія, дихальні розлади, набряк легень, зупинка серця, психічні розлади. Вкрай рідко – пригнічення функцій ЦНС з можливим розвитком коми. При передозуванні препарату промивають шлунок та проводять симптоматичну терапію.

Побічні ефекти. Іноді – печіння або сухість носових оболонок, чхання. У рідких випадках – реактивна гіперемія. Багаторазове передозування при місцевому назальному застосуванні призводить іноді до таких системних симпатоміметичних ефектів, тахікардія, підвищення артеріального тиску, безсоння, головний біль, нудота. Вкрай рідко при застосуванні Нокспрею можливі тяжкі реакції гіперчутливості, у тому числі набряк Квінке. У разі виникнення побічних ефектів застосування препарату слід припинити та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Нокспрей не слід одночасно застосовувати з іншими місцевими судинозвужувальними засобами та засобами, що вводяться інтраназально, а також із трициклічними антидепресантами та інгібіторами моноамінооксидази.

Термін придатності. 3 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати при температурі від 2 о С до 30 о С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 15 або 20 мл у полімерних контейнерах із пробками-розпилювачами та кришками з контролем першого розкриття в картонній пачці.

Категорія   відпуску. Без рецепта.